Сьогодні майже кожний потенційний власник веб-ресурсу бажає створити сайт дешево і швидко. Однак при цьому не слід забувати про достатній обсяг функціоналу та художнього змісту з позиції можливого вирішення всіх конкретних завдань!
Три підходи
Що ж робити, якщо вкладати значні кошти в розробку сайту немає ані бажання, ані можливостей? В даному випадку можна виділити три базових підходи:
- Самостійно опанувавши ази сайтобудування, створити власний ресурс: нехай і непрофесійно виконаний, зате працездатний і такий, що відповідає потребам власника.
- Застосувати онлайн-рішення сайтобудування (простіше кажучи, скористатися допомогою безкоштовних або умовно безкоштовних сервісів та конструкторів сайтів).
- Звернутися до професійних розробників сайтів. Це допоможе розробити план дій, якщо вкрай необхідно створити сайт дешево, однак при цьому дуже не хочеться втратити щось важливе і актуальне.
Стартуємо потроху, а потім… як розженемось!
Практика показує, що всупереч усім сумнівам в тому, що отримати гідне рішення за невеликі гроші реально, при замовленні послуг у професіоналів дуже навіть можна створити сайт дешево! Просто потрібно дуже уважно підходити до вибору виконавця, замовляючи тільки те, що дійсно необхідно (принаймні для успішного старту проекту).
З метою економії дуже багато замовників вдаються до цілком розумного підходу – намагаються створити сайт дешево, при цьому в обсязі послуг, якого достатньо для отримання першого прибутку. В такому випадку можна застосувати і шаблонні рішення. Однак згодом власники ресурсів розвивають свої проекти та вкладають в них частину коштів, отриманих у вигляді прибутку. Кожен з цих сайтів не лише працює і приносить дохід, а й дозволяє вкладати частину грошей у розвиток комерційного успіху проекту.
Економимо, але не втрачаємо розсудливість
Яким би принциповим не було рішення обмежити до мінімуму витрати на розробку сайту, економити на тому, що може обернутися в майбутньому істотними витратами або збитками – погана ідея. В такій ситуації можна зіткнутися з цілою низкою складнощів:
- Дизайн сайту може бути досить строгим і навіть дуже простим, але якість його виконання має бути завжди на висоті. Адже саме дизайн – перше, на що звертає увагу користувач, і перше, що може моментально відштовхнути людину!
- Функціональність сайту не менш важлива. Всі елементи та модулі повинні бути зручними та зрозумілими користувачам, працювати як годинник, без збоїв та помилок. Функціонал може бути для початку мінімальним, однак обов'язково варто передбачити можливість його безпроблемного розширення у міру потреби.
- Структура і навігація мають бути зрозумілими користувачу. Згідно із загальним правилом, якісно зроблений сайт визначають можливістю знайти необхідну інформацію в один-два, максимум в три кліки. Незрозуміла, заплутана структура й навігація сайту здатні відлякати користувача і, швидше за все, прямо відіслати його до конкурентів!
А як не помилитися з усіма зазначеними критеріями? Професійний підхід – аналіз юзабіліті сайту з розробкою плану дій щодо усунення наявних проблем і оптимізації.
Професійні веб-студії створюють веб-ресурси різної складності і вартості. Як правило, вони завжди готові запропонувати сучасні рішення, що оптимальні за своєю ціною і розумні з позиції співвідношення економії та здатності вирішувати всі поставлені завдання.
Коментарі: