Для вирішення комплексу завдань, поставлених перед сайтом, в сучасних умовах недостатньо тільки визначитися зі складовими інтернет-проекту (художньою, технічно-програмною, функціональною). Процес створення веб-ресурсів на професійному рівні передбачає системну аналітичну роботу, за результатами й на основі чого виконується розробка проекту сайту.
Обери модель
Як правило, проектування сайту здійснюється за однією із загальноприйнятих моделей (методик). При цьому вибір тієї чи іншої моделі залежить як від компетентності розробника, так і від чітко позначених цілей і завдань проекту.
Метод Волта Діснея
Серед широко практикованих нині моделей досить-таки цікавою, але разом з тим простою й розповсюдженою є триетапна комерційна модель Волта Діснея, що включає:
- Створення концепції (цілі, завдання, аудиторія сайту, варіанти досягнення всього наміченого);
- Логічне проектування з упорядкуванням, структуруванням та організацією змісту сайту й навігації;
- Реальне (фізичне) проектування з визначенням технологій, а також програмного забезпечення, варіантів оновлення інформаційного змісту сайту і ймовірних проблем.
Реалізація нетрадиційних технік
В той самий час для дуже багатьох комерційних проектів, які вимагають, зокрема, детального прорахунку всіх витрат або рішення нестандартних задач, класичні моделі проектування не підійдуть. У цьому випадку можна створити та застосувати оригінальні моделі або використати все краще від різних методик.
Експерименти в полі
Сама по собі розробка проекту сайту не включає попередню аналітичну роботу і, можливо, потребує проведення маркетингового дослідження. За цих обставин у веб-студії можуть або взяти за основу представлені замовником дані, або підготувати таку інформацію за запитом клієнта.
Етапи проектування сайту
Перед тим, як почати розробку проекту сайту, необхідно:
- дослідити та відстежити цільову інтернет-аудиторію;
- вивчити сайти конкурентів і веб-ресурси, якими вже володіє компанія-замовник;
- сформулювати концепцію сайту, побудувати його бізнес-модель;
- визначити принципи просування інтернет-ресурсу;
- розробити інформаційну архітектуру майбутнього сайту;
- підготувати відповідні технічні завдання;
- скласти кошторис витрат.
Завдяки чіткому опису всіх етапів роботи розробник сайту не випустить з уваги жодної дрібниці, тим самим гарантуючи якість своєї роботи. Замовнику це вигідно: чим краще спроектовано сайт, тим швидше він себе окупить, ставши інтернет-інструментом просування товару, послуги, бренду або бізнесу загалом.
Бізнес-аналітик на додачу
Які б не стояли завдання перед спеціалістами професійної веб-студії, розробка проекту сайту розглядається ними як обов'язковий етап та може включати потужний арсенал методик і засобів. При цьому слід мати на увазі, що навіть стандартне і цілком банальне проектування сайту передбачає залучення в команду професіоналів бізнес-аналітика.
Коментарі: